O nas

Co się kryje pod nazwą Ecolou?
Ecolou to młoda marka powstała w Polsce, w miasteczku pod Wrocławiem. Jesteśmy producentem produktów eko premium- czyli takich, które są wielorazowe, naturalne, wysokiej jakości i przyjazne środowisku. Można powiedzieć że nasze projekty to antonimy “plastikowych jednorazówek”. Dodatkowo nasze działania można trochę porównać do fundacji pożytku publicznego. Oprócz produkcji i sprzedaży produktów, chcemy realizować różne akcje i projekty społeczne ukierunkowane na edukację i działania mające pozytywny wpływ na środowisko.

Dla kogo przeznaczone są wasze produkty?
Chcielibyśmy trafić z naszą ideą do wszystkich, bo każdy człowiek na Ziemi jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za naturę, klimat i otoczenie. Jakby dać każdemu możliwość dołożenia cegiełki na rzecz środowiska, to by była bardzo fajna sprawa. Póki co nasza oferta jest skierowana do osób, które chciałyby się przyczynić do ochrony środowiska, bez radykalnych zmian w swoim życiu, oraz jego poziomie.

Skąd pomysł na takie produkty, a nie np. gitary?
Nie znamy się na gitarach i wolimy tworzyć coś co nas kręci. Zauważyliśmy, że na rynku brakuje pewnego rodzaju produktów. Do wyboru widzieliśmy tylko trzy opcje (z małymi wyjątkami):
-produkty plastikowe- powszechnie znane i “lubiane” przez ludzi, ale przez naturę już niekoniecznie…
-produkty pseudoekologiczne- czyli poliestrowe woreczki, bambusowe szczoteczki i inne rzeczy importowane z chin pod własnym logo
-produkty ekologiczne- (pomijając kosmetyki i żywność) w tej grupie widzianym przez nas problemem często była niska jakość. Więc postanowiliśmy to zmienić. Nasza obecna oferta to tylko początek. Lista pomysłów się wydłuża i są na niej produkty, które jeszcze nie mają swojego ekologicznego odpowiednika na rynku. Dodatkowo wciąż szukamy sposobów, na to by życie w zgodzie z naturą, nie było związane z odmawianiem sobie dotychczasowego poziomu.

Jakie są wasze cele i misja?
Ogólnie to podchodzimy z luzem do tego wszystkiego- bez narzucania ideologi ani “ekoterroryzmu”. Mimo to celów jest kilka- są one po części zależne od tego jak się to wszystko rozwinie. Przede wszystkim chcemy pomóc i zachęcić ludzi do ograniczenia odpadów i przekonać ich do dbania o środowisko. Naszą zasadą jest tworzenie produktów będących idealnym połączeniem i równowagą pomiędzy użytkownikiem a środowiskiem. Staramy się projektować każdy detal uwzględniając jego jakość, wpływ na środowisko, wygląd, funkcjonalność i wartość użytkową. Obecna oferta to tylko preludium przed tym co chcielibyśmy wnieść na rynek. Na cel obraliśmy też walkę z bezpodstawnie używanym plastikiem (czasem nie jest w cale taki zły) i chorymi trendami w przemyśle zabawkowym, odzieżowym i meblowym.

Macie już plany na przyszłość?
Ciężko póki co mówić o planach- łatwiej o jakiś luźnych konceptach i marzeniach. Są pomysły na kolejne produkty i alternatywy dla plastikowych “kolegów”. Ogólnie w 2020r. chcielibyśmy wprowadzić kilka projektów  w różnych wariantach, na spokojnie “rozkręcić się” i zdobyć grupę fanów. Potem razem z ich pomocą i zasięgami uderzyć z edukacją i wsparciem wszelkich działań proekologicznych. W międzyczasie powalczymy o jakieś certyfikaty. Chyba najciekawszy plan na przyszłość dotyczy opakowań kaucyjnych, choć do tego jeszcze dłuuuuuuga droga.

Wszystko wygląda kolorowo, a są jakieś obawy?
Raczej nie ma się czego obawiać. Niczego nie oczekujemy od tego pomysłu, więc się nie zawiedziemy. Wierzymy, że nasze produkty spotkają się z aprobatą ludzi.