Materiały

Staramy się aby nasze produkty były możliwie ekologiczne, biodegradowalne i generowały jak najmniej odpadów. Każdy najmniejszy element staramy się dobierać z myślą o naturze. Wiemy, że dla wielu z Was informacje np. o używanych opakowaniach są bardzo ważne dlatego postaraliśmy się trochę opowiedzieć o naszych rozwiązaniach.

Do produkcji naszych wyrobów szukamy materiałów w 100% naturalnych. Bez dodatków poliestru, lycry, plastiku itp. Staramy się ograniczyć do bawełny, lnu, drewna, wiskozy, metalu papieru itp. Informacje o poszczególnych produktach znajdziesz w ich opisach.

Opakowania to dopiero wyzwanie! Znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które skutecznie zabezpieczy produkt, będzie odpowiedniego rozmiaru, podkreśli jego charakter, spełni wymogi prawa i będzie w pełni ekologiczne to nie lada wyczyn. Na szczęście jakoś sobie radzimy. Eleganckie pudełeczka na płatki pokryte są FSC® certyfikowanym kartonem, a klej używany do tych opakowań jest produkowany na bazie wody.
Woreczki na warzywa i owoce zdobi papierowa banderola. Papier pochodzi w 100% z recyklingu przez co jest trochę szary. Posiada on znak Błękitnego Anioła. Co ciekawe po rozpakowaniu banderola może być ponownie wykorzystana… 😉

Przy wysyłce też dołożyliśmy wszelkich starań by uniknąć plastiku. Nie używamy foliopaków, taśmy i zbędnych wypełniaczy. Produkty pakujemy w ekologiczne koperty opatrzone znakiem Błękitny Anioł, a etykiety drukujemy na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu (również opatrzony znakiem błękitnego Anioła). Przy większych zamówieniach wykorzystujemy kartony i wypełniacze, które zawsze odkładamy gdy otrzymujemy jakieś paczki.